Kiralama Sözleşmesi

EHLİYET
En az 2 yıllık ehliyete sahip herkes araç kiralayabilir.
KİRALAMA SÜRESİ
En az 1 gündür.
UZUN SÜRELİ KİRALAMA
En az 1 ay üzerindeki kiralamalarda özel fiyet uygulanır. Özel kira fiyatları için lütfen büromuzu arayınız.
FİYATA DAHİL OLAN HUSUSLAR
Uygulanan fiyatlara aracın yağ, bakım giderleri dahildir. Kasko dahildir. Fiyatlarımıza KDV dahildir.
ÖDEME
Kiranın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında peşin olarak alınır. Ayrıca depozito olarak 200 EU nakit veya boş slip alınır. Bu depozitolar araç dönüşünde kiracıya iade edilir.
EXTRA SERVISLER
Navigasyon (EU 4 / gunluk), Bebek Koltuğu (EU 2 / günlük), Ek Şöför (EU 1 / günlük), Lastik, Cam, Far Sigortası (EU 2 / günlük)
TRAFİK CEZALARI
Trafik cezaları müşteriye aittir. Aracın trafikce alıkonulması durumunda bu süre kiraya dahil edilir.
TESLİM ALMA VE BIRAKMA
Şehir sınırları içerisinde teslim etme ve teslim alma ücretsizdir. Diğer yerler için km başına 0,40 EU (30 cent ) ilave ücret alınır..
SİGORTA
Aracın 3. şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içerisinde ) sigorta garantisi kira ücretinin içerisindedir. İsteğe bağlı olarak ferdi hayat sigortası için günlük 5 EU ödenmesi gereklidir.
Sigortaların geçerli olabilmesi için, aracın yerini değiştirmeden; trafik kaza ve alkol raporunun alınması, kazada tamamen kusurlu bulunulmaması, aracın alkollü ve uyuşturucu etkisi altında veya yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekmektedir. Hırsızlık durumunda ise polis veya jandarmanın tutanak tutması yeterlidir. Raporların en geç 24 saat içersinde ofisimize ulaştırılması gereklidir.
İKİNCİ ŞÖFÖR
Kiralanan aracı kontratta isimleri yazılı şöförler dışında kimse kullanamaz.
Not: Kaza halinde aracın yerini değiştirmeden en yakın polis merkezine müracat ederek kaza ve alkol raporu alınız.
Araçları kaza yaptığı durumda tek taraflı veya çift taraflı kazalarda bizim aracımıza gelecek hasardan dolayı a sınıfı araçlardan 200 EU ve b sınıfı araçlardan 400 EU müşterimizin sorumlulugu vardır.müşterilerimizden araç serviste yattı parası aracın deger kaybı bedeli istenmemektedir.yukarda belirttigimiz 200 EU ve 500 EU müşterilerimizin sorumluluğu vardır.bunların haricinde ek ücret istenilmemektedir.
Kiraya verilen araç kira sözleşmesinde belirtilen şöförlerin haricinde başka kişilerin kullanması durumunda olacak kaza veya alköllü araç kullanmaları durumunda sözleşmede ismi bulunan kişilerin sorumluluğu vardır.böyle bir durumda araçta oluşacak hasarların komple ve tamamiyle ödemeyi tahüt eder.
Araçların kasko çekici hizmetleri kaza yaptığı yerden en yakın servise çekme yükümlülükleri vardır.bizim merkezi Antalya firması olmamızdan dolayı araçlarımızın kontrollerini daha iyi yapabilmemiz için Antalya ilindeki kendi servisimizde yaptırdığımızdan dolayı araçların Antalya ya yürümemesi durmunda kurtarıcı hizmetlerini ödemek ve Antalya servisine çekmekle yükümlüdür.
Araçlarımızın kasko poliçeleri % 2 muhafiyet bedeli vardır.müşterilerimizin 200EU ve 500 EU sorumlulukları bu sebepten dolayıdır.200 EU ödeme bedeli geçerli araçlar Renault clio,fiat alba,fiat linea doblo vb.500 EU ödeme bedeli olan araçlar Mercedes bmw totoya jeep vb araçlar için geçerlidir.
Kaza esnasında kaza yerinde araçların resimleri çekilip ofisimize teslim edilmelidir. Mail olarak yollanması gerekmektedir.aksi taktirde kasko kaza bedeli ödemekle birlikte sorumluluk aracı kiralayan veya kiralayanların mesuliyeti altında olup ödeme yapmakta hükümlüdür.
Mail orderla yapılan kredi kartı çekimlerinin iadesinin olmayacağı sözleşmede yazmadığı sürece müşteri iade alabilir.

Whatsapp Telefon