KİRALAMA KOŞULLARI

EXPRESS CAR RENTAL


KİRALAMA KOŞULLARI  
EHLİYET


En az 2 yıllık ehliyete sahip, 23 yaşını doldurmuş, herkes araç kiralayabilir.

KİRALAMA SÜRESİ 

Araç kiralama minimum süresi günlük kiralamalarda 24 saat, aylık kiralamalarda 30 gündür. Kiralama başına araç grubuna göre değişen günlük ve aylık kilometre sınırı uygulanmaktadır. Kilometre sınırı  aşımında kilometre başına 2 Lira ücretlendirme yapılır. Konuyla ilgili rezervasyon hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

UZUN SÜRELİ KİRALAMA

En az 30 gün üzerindeki kiralamalarda özel fiyat uygulanır. Uzun süreli kiralama özel fiyatlarımız için lütfen +90 544 244 33 97  numaralı rezervasyon hattımızla irtibata geçiniz..

EXPRESS CAR RENTAL FİYATLARINA  DAHİL OLAN HUSUSLAR

- Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza sigortası ( CDW) dahildir. Muafiyetli kaza sigortası kaza anında ki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu olan hasarın araç grubuna göre değişen tutarlarda ki kısmı kiracıya ait olmak üzere hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma anında olmayan (lastik, cam, far) hasarları karşılamaz.


- Fiyatlarımıza KDV dahildir.

DİKKAT !!

Aşağıdaki hallerde Sigorta geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:

- Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
- Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
- Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), - Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
- Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
- Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
- Meydana gelmiş bir kaza durumunda müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
- Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 24 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
- Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.

- Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
- Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
- Lastik, cam veya farda meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir. Bu sigorta ayrıca satın alınabilir.- 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.

ÖDEME VE DEPOZİTO

- Kiranın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında peşin olarak alınır. 

- Kiralama yapan müşterilerimizin kiralama esnasında kendi adına düzenlenmiş en az 3 aylık geçerlilik süresi olan bir kredi kartını ibraz etmesi gerekmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte en az 1000 EURO ile 1500 EURO arasında değişen tutarda bir ön provizyon bloke edilebilir. 
Ayrıca yerel kiralama yapan müşterilerimiz için, Findeks puanına bakılmaktadır. En az 1650 puan'a sahip müşterilerimiz araba teslim alabilmektedir.


FİYATA DAHİL OLMAYAN EKSTRA HİZMETLER

- Full Kasko (Full İnsurance) 
Kaza durumunda kiralanan araç grubuna güre değişen tutarlardaki kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracaktır. (günlük)

- Lastik, Cam, Far Sigortası (TWH) (günlük)

- Yaşlı Sürücü 60+ Yaş Üzeri Kiralamalar için zorunludur.

- Genç Sürücü
18-24 Yaş arası kiralamar için zorunludur.

- HGS
 ( Hizmet Bedeli + Kullanım Ücreti)

- YAKIT 
Araçlarımızın alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmesi gerekmektedir. Eksik teslim edilmesi durumunda her bir seviye için yakıt bedeli kiracıdan tahsil edilecektir. 

- Navigasyon (günlük) - Bebek Koltuğu (günlük) - Yükseltici (günlük) - Ek Sürücü ( her sürücü için - günlük) - Wifi (günlük) - Tablet +Wifi(günlük) - Telefon ve Hazır kart (Sadece yabancı pasaportlu müşterilerimize kiralama başına)


TESLİM ALMA VE BIRAKMA

Express Car Rental ofislerinin bulunduğu ilçe merkezlerinde 1 kilometreye kadar teslimat ücretsizdir. Teslim alma ve bırakma ücretlerimiz için rezervasyon merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

- KİRA KONTRATINDA DEĞİŞİKLİK TALEPLERİ 

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve üceti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın Express Car Rental ofisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

- Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma-erken bırakma)
- Dönüş istasyonunun değişikliği
- Araç grubu değişikliği
- Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
- Saat Farkı

Kiralama süresi 24 saattir. Her bir saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %20'si kadar bir tutar talep edilebilir. 1 saati aşan gecikmelerde 1 günlük araç bedeli tahsil edilecektir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler sigortanın ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.

- Trafik Cezaları

Kiralamanız süresince oluşan aracın kullanımından kaynaklı trafik cezalarından kiracı sorumludur, Express Car Rental,  ceza bedelini ilgili kuruma ödese bile ceza bedelini kiracıdan ayrıca talep edecektir. Trafik cezasının ödenmesi aşamasında meydana gelen masraflar sebebiyle belirli bir hizmet bedeli kiracıdan talep edilebilir.

- Rezervasyon ve İptal Koşulları

Fiyat , araç grubu, kiralama tarihleri gibi rezervasyon bilgilerinde oluşabilecek tutarsızlık halinde Express Car Rental kayıtları esas alınacaktır. Yazım hatalarından veya olası bir eksik bilgiden dolayı Express Car Rental sorumlu tutulamayacaktır.

Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır. Ön ödeme yapmış olsanız dahi Express Car Rental gerekli gördüğü hallerde aracı kiracıya teslim etmeyebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Customer Service:  +90 544 244 3 397
[email protected]

Whatsapp Telefon